Materiały dotyczące Marszu Niepodległości trafiły do prokuratury

Polska
Materiały dotyczące Marszu Niepodległości trafiły do prokuratury
Polsat News

- Policja przekazała do prokuratury pierwszą partię materiału dowodowego zgromadzonego podczas Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada w Warszawie - poinformował we wtorek rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

- Dziś pierwsza partia materiału dowodowego zgromadzonego przez nas została przekazana do prokuratury tak, aby w międzyczasie prokuratorzy mogli także pracować nad tym materiałem - powiedział dziennikarzom rzecznik KGP.

 

Według danych policji 11 listopada odbyło się 308 wydarzeń związanych z obchodami Święta Niepodległości. Uczestniczyło w nich ponad 65 tys. osób.

 

Rzecznik KGP podkreślił, że w pierwszej kolejności policja skupia się na największym zgromadzeniu, czyli na Marszu Niepodległości. - Po zebraniu całego materiału dowodowego on również trafi do prokuratury - podkreślił Ciarka.

 

Wcześniej we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że ponownie zobowiązał policję do jak najszybszej analizy treści propagowanych podczas wszystkich zgromadzeń, które odbyły się 11 listopada, pod katem ścigania z urzędu sprawców z art. 256 k.k. (m.in. propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu).

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie