Marszałek Karczewski zapowiada interwencję ws. zagranicznych publikacji o Marszu Niepodległości

Polska
Marszałek Karczewski zapowiada interwencję ws. zagranicznych publikacji o Marszu Niepodległości
Polsat News

- Nie może dochodzić do sytuacji, w której mówi się, że ulicami w Polsce szli faszyści. To fałsz, z którym trzeba walczyć. Będziemy interweniować różnymi metodami - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany o doniesienia zagranicznych mediów nt. Marszu Niepodległości.

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Oburzenie wywołały m.in. niektóre prezentowane podczas Marszu transparenty. Widniały na nich m.in. takie hasła: "Biała Europa", "Wszyscy różni, wszyscy biali".

 

Karczewski w radiowych Sygnałach Dnia zapytany o negatywne relacje niektórych zagranicznych mediów na temat tego wydarzenia.

 

- Musimy z tym walczyć. Będziemy oczywiście interweniować różnymi metodami, różnymi sposobami, ale nie może dochodzić do takich sytuacji, że mówi się, że w Polsce 60 tys. faszystów szło ulicami. Przecież to jest oczywisty fałsz. Z nieprawdą trzeba walczyć - odparł. - W każdym miejscu, gdzie jesteśmy, gdzie będziemy, będziemy mówili o tym, że to są fałszywe informacje - dodał.

 

Karczewski zaznaczył, że obóz rządzący potępia i odcina się od "ekstremalnych zachowań", do których dochodziło podczas Marszu. W jego ocenie jednak odpowiada za nie "nieliczna grupka" uczestników sobotniego zgromadzenia. Marszałek wyraził ponadto nadzieję, że w przyszłości nie będzie dochodziło do żadnych "ekscesów".

 

Zdaniem polityka, większość uczestników Marszu Niepodległości była pokojowo nastawiona. - Ten Marsz był rzeką biało-czerwonych flag, bardzo pokojowy, brały w nim udział rodziny, młodzi ludzie, dzieci - przekonywał.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie