"Stop temu świństwu". Czarzasty o hasłach, jakie pojawiły się na Marszu Niepodległości

Polska

- Sprawą haseł, jakie pojawiły się podczas sobotniego Marszu Niepodległości, który przeszedł ulicami stolicy, powinna się zająć prokuratura - stwierdził w programie "Graffiti" w Polsat News Włodzimierz Czarzasty. Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że na elementy rasistowskie, które dzielą ludzi, konieczna jest reakcja władz.

Czarzasty odniósł się w ten sposób do haseł, które pojawiły się na marszu. Były to m.in.  "Biała Europa", "Europa będzie biała, albo bezludna".

 

"Świat nie jest bezludny i biały"

 

- To jest bardzo groźne. Europa ani nie będzie biała, ani bezludna, bo świat nie jest bezludny i biały - komentował Czarzasty.

 

Jego zdaniem "to źle, że nie ma bardzo jednoznacznych odniesień do tego co się stało ze strony hierarchii kościoła katolickiego". - Jeżeli marsz się dzieje pod hasłem "My chcemy Boga"... W momencie kiedy na marszu pojawiają się hasła profaszystowskie, to hierarchia kościelna powinna zareagować - dodał.

 

"Element kłócenia społeczeństwa"

 

Czarzasty podkreślił, że zareagować powinien także prezydent i premier rządu. - To jest dalszy element kłócenia społeczeństwa i pokazywania radykalizmów, które nie powinny mieć miejsca - ocenił lider SLD.

 

- Sprawą powinna się z urzędu zająć prokuratura i trzeba się zastanowić, czy te marsze nie powinny już nie mieć miejsca w przyszłości. Jak może Polak po traumie II wojny światowej inaczej reagować. Na wszystkie elementy faszystowskie i dzielenia ludzi, że dobry Polak to katolik, biały, a wszystkim innym należy podrzynać gardło powinno się powiedzieć "stop temu świństwu" - powiedział Czarzasty.

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie