"Jest szansa, by procedować ustawy o sądownictwie na najbliższym posiedzeniu Sejmu"

Polska
"Jest szansa, by procedować ustawy o sądownictwie na najbliższym posiedzeniu Sejmu"
PAP/Radek Pietruszka

- Z tego co wiem - (...) jest taka szansa, że już na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu, te ustawy (o KRS i Sądzie Najwyższym - red.) mogą być omawiane - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o informacje, zgodnie z którymi doszło do porozumienia ws. sądownictwa.

- Rozmowy prowadzone przez premiera Kaczyńskiego z prezydentem Dudą były rozmowami, które dawały nadzieję na porozumienie - stwierdził w radiowej Jedynce Mariusz Błaszczak.

 

Minister argumentował, że polski wymiar sprawiedliwości jest "chory", a przykładem tego jest warszawska afera reprywatyzacyjna. - Wymiar sprawiedliwości wymaga naprawy i to bardzo dobrze, że ta naprawa będzie dogłębna - powiedział.

 

W piątek po raz trzeci w sprawie sądownictwa spotkali się wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha i szef komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz. Po spotkaniu oznajmili, że zakończyli omawianie prezydenckich projektów ustaw ws. KRS i SN, a ich zdaniem ten materiał umożliwia skierowanie projektów do prac na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

 

Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 22-24 listopada.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze