Dwa lata znęcała się nad ponad setką psów. Właścicielka hodowli odpowie przed sądem

Polska
Dwa lata znęcała się nad ponad setką psów. Właścicielka hodowli odpowie przed sądem
www.helpanimals.pl

42-letnia właścicielka hodowli małych rasowych psów w Aleksandrii w gminie Brzeziny (powiat kaliski) odpowie przed sądem za znęcanie nad zwierzętami. Do kaliskiego sądu trafił akt oskarżenia. Kobiecie grozi nawet 2 lata więzienia.

- 42-letnia kobieta została oskarżona o to, że od marca 2015 do marca 2017 roku, znęcała się nad psami różnych ras, poprzez narażanie ich na utratę zdrowia i życia, w wyniku rażącego niechlujstwa i zaniedbania - powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

 

Sprawa wyszła na jaw w marcu 2017 roku po interwencji kaliskiego stowarzyszenia Help Animals. W wyniku kontroli na miejscu znaleziono 106 psów, głównie maltańczyków, hawańczyków.

 

- Ciężarne suki przebywały w bardzo ciasnych króliczych klatkach, jedna na drugiej, przez co nie mogły się poruszać - powiedziała Anna Małecka ze stowarzyszenia Help Animals w Kaliszu.

 

Bez wody i jedzenia

 

Wyjaśniła, że zwierzęta nie miały wody ani jedzenia. Psy siedziały w klatkach na odchodach bez żadnej wyściółki. - Miały odparzenia, pchły i pozlepianą sierść. Szczenięta nie miały bud, były wystawione na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażały ich zdrowiu i życiu - dodała.

 

W wyniku interwencji stowarzyszenia Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu podjął decyzję o odebraniu kobiecie zwierząt a wójt gminy Brzeziny nakazał przekazać psy do schroniska w Wojtyszkach.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie