"Spottersi" z policji znaleźli zagubione dziecko na meczu Polska-Urugwaj

Polska
"Spottersi" z policji znaleźli zagubione dziecko na meczu Polska-Urugwaj
policja.pl

Policyjni "spottersi" odnaleźli rodziców kilkuletniej dziewczynki, która zgubiła się podczas piątkowego meczu towarzyskiego Polska-Urugwaj na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Chwila strachu z jednej i drugiej strony nie trwała długo, a opiekunowie podziękowali funkcjonariuszom za szybką reakcję i pomoc w odnalezieniu dziecka.

Mecz zabezpieczało ponad 2 tys. policjantów. Największa część zabezpieczała spotkanie na stadionie i w jego okolicach. Oprócz policjantów prewencji, ruchu drogowego, służb kryminalnych w policyjnych działaniach wzięła także udział 20-osobowa grupa "Spotters Team Polska", składająca się z policjantów z różnych komend wojewódzkich w kraju.

 

"Spottersi" to policjanci, w specjalnie oznaczonych kamizelkach, którzy podczas zabezpieczenia imprezy sportowej pomagają zarówno kibicom, jak i organizatorom. Przed rozpoczęciem meczu "spottersi" udali się w wyznaczone rejony na trybunach stadionie. W dwuosobowych patrolach monitorowali wyznaczone sektory.

 

Tuz przed zakończeniem pierwszej połowy meczu policjanci zauważyli rozglądającą się dookoła małą dziewczynkę, która zgubiła się w tłumie i nie mogła odnaleźć swoich rodziców. Dziecko ze łzami w oczach podeszło do pracowników ochrony.

 

Natychmiast zareagował znajdujący się obok patrol spottersów: asp. sztab. Józef Hajdo (na co dzień kierownik Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem, woj. podkarpackie) oraz st. asp. Michał (policjant operacyjny z KPP w Pinczowie, woj. świętokrzyskie). Po krótkiej rozmowie z kilkulatką, funkcjonariusze dowiedzieli się, co się stało. Rezolutna dziewczynka mimo zdenerwowania podała numer telefonu komórkowego swojej mamy.

 

Chwilę później sprawa miała swój szczęśliwy finał. Gdy policjant dzwonił do matki dziewczynki, pojawił się ojciec dziecka. Uradowana kilkulatka błyskawicznie rzuciła się w objęcia rodziców.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie