Złamał biodro, gdy kupował arbuzy. Sąd przyznał mu 7,5 mln dolarów odszkodowania

Świat
Złamał biodro, gdy kupował arbuzy. Sąd przyznał mu 7,5 mln dolarów odszkodowania
Flickr/Phera Laster/CC BY 2.0

Sąd w USA w stanie Alabama przyznał odszkodowanie w wysokości 7,5 mln dolarów 61-letniemu Henry'emu Walkerowi, który doznał kontuzji podczas zakupów w jednym z supermarketów sieci Walmart. W czerwcu 2015 r. noga mężczyzny utknęła pod drewnianą paletą, gdy ten sięgał po arbuzy. Mężczyzna upadł i złamał biodro. Walmart utrzymuje, że winę za zdarzenie ponosi klient.

Walker wystosował  wobec sieci zarzuty o niedbalstwo i zaniedbanie procedur. Ławnicy przyznali mu rację. Uznali, że "Walmart miał obowiązek zapewnić klientom bezpieczeństwo, a także powiadomić ich o niebezpiecznych warunkach panujących w sklepie".

 

O decyzji przysięgłych zaważyły nagrania z kamer monitoringu w supermarkecie. Okazało się, że klienci sklepu notorycznie wpadali w lukę między paletami.

 

"Sam sobie winien"

 

Przedstawiciele Walmartu są rozczarowani wyrokiem sądu. Twierdzą, że zasądzona kara jest zbyt wysoka i zapowiadają apelację. Utrzymują, że jeżeli ktokolwiek dopuścił się niedbalstwa to był to Walker.

 

Palety, na których leżały arbuzy, nie zostały zmienione od czasu nieszczęśliwego zdarzenia.

 

- Sposób wystawiania owoców nie zmienił się od czerwca 2015 r. Owoce zapakowane w taki sposób przyjeżdżają bezpośrednio od producenta i są gotowe do wystawienia w sklepie - powiedzieli przedstawiciele firmy w mowie końcowej.

 

Fox News, Fortune.com, al.com

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie