"Podnosił się po każdym upadku". Przedpremierowy pokaz filmu "Najlepszy"

Kultura

To prawdziwa historia, opowieść, która daje nadzieję na to, że każdą słabość można zamienić w siłę i odbić się od największego życiowego dna. Film "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego, inspirowany historią życia Jerzego Górskiego, który najpierw walczył z nałogiem, później - z dystansem w ultratriathlonie, miał swój przedpremierowy pokaz. Kinowa premiera - za tydzień - 17 listopada.

Przedpremierowy pokaz obrazu odbył się w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

 

Nowy film reżysera "Bogów" uzyskał bardzo dobre opinie pierwszych widzów. - Fakt, że ta historia zdarzyła się naprawdę, jest niesamowity. Jestem roztrzęsiony. Dawno nie widziałem takiego filmu. Trzeba go zobaczyć - mówili po pokazie podczas 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

 

Nagrody publiczności

 

Obraz został uhonorowany już dwukrotnie nagrodą publiczności - na 42. FPFF w Gdyni oraz 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST w Toruniu.

 

"Najlepszy" to film inspirowany historią życia Jerzego Górskiego. Ten były narkoman po latach został mistrzem świata w podwójnym triathlonie. Te zwycięstwa nie byłyby jednak możliwe, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

 

- Każdy z nas jest najlepszy. Tylko trzeba w to uwierzyć i spróbować działać, żeby przekonać o tym samego siebie. Jeśli obejrzycie ten film, a potem będziecie mieli chwilę słabości, przypomnijcie go sobie i pomyślcie, że warto spróbować walczyć o siebie - mówi Górski.

 

W tej historii każdy odnajdzie własnego demona

 

- Myślę, że w życiu szukamy takich historii i takich bohaterów, którzy będą w stanie coś w nas zmienić. Fascynuje mnie to, w jaki sposób Jurek był w stanie podnosić się z każdego upadku, a ja wciąż mam kłopot z tym, żeby rzucić choćby palenie. Myślę, że to są właśnie powody, dla których tę historię trzeba opowiedzieć wszystkim. Pewnie każdy zobaczy w niej coś dla siebie - odnajdzie własnego demona, którego może będzie chciał pokonać - opowiada reżyser Łukasz Palkowski.

 

W filmie grają m.in. Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski.  

 

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, nagrodzony za zdjęcia do "Wołynia" Wojciecha Smarzowskiego.

 

Producentem filmu jest Iron Films sp. z o.o. Koproducentami: Telewizja Polsat Sp. z o.o., Lutetia  Sp. z o.o., Cavatina Sp. z o.o., Instytucja Kultury „Odra-Film” we Wrocławiu, Monternia.pl Sp. z o.o. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  

  

Polsat, polsatnews.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie