Kownacki: brak nominacji generalskich 11 listopada, to nic nadzwyczajnego

Polska
Kownacki: brak nominacji generalskich 11 listopada, to nic nadzwyczajnego
PAP/Rafał Guz

Nominacje generalskie nie zawsze były wręczane 11 listopada, to nic nadzwyczajnego; jestem przekonany, że te nominacje będę - powiedział w piątek wiceminister obrony Bartosz Kownacki. Wcześniej prezydent Andrzej Duda powiedział, że zostaną one "wręczone w odpowiednim czasie".

- Nie było tak, że zawsze 11 listopada nominacje generalskie były; w zeszłym roku to była rocznica powstania listopadowego - powiedział Kownacki. - Możemy oczekiwać, że będą w innym terminie, to nie jest nic nadzwyczajnego. Jeżeli są potrzebne jakiekolwiek dodatkowe informacje, oczywiście jesteśmy gotowi je udostępnić - dodał.

 

Podkreślił, że prezydent nie odrzucił wniosków, lecz oczekuje dodatkowych informacji. - Jestem przekonany, że te nominacje będą - dodał.

 

Prezydent Duda w piątek, w programie "Poranek Siódma9" emitowanym na antenie rozgłośni katolickich, powiedział, że nominacje generalskie będą wręczone w odpowiednim czasie, wtedy kiedy modernizacja i rozwój polskiej armii zostaną w odpowiedni sposób zaplanowane. - Mam konkretne oczekiwania; mam nadzieję, że szef MON w odpowiednim czasie je zrealizuje - zaznaczył.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie