CBŚP rozbiło grupę zajmującą się produkcją i sprzedażą "piko"

Polska

Zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i sprzedażą metamfetaminy, rozbili funkcjonariusze CBŚP z Wrocławia. Grupa działała w okolicach Bogatyni na Dolnym Śląsku. W sprawie zatrzymano 15 osób i zabezpieczono około kilograma metamfetaminy.

Grupa zajmująca się produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu metamfetaminy działała prawdopodobnie od 2015 r. - poinformowała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji komisarz Iwona Jurkiewicz.

 

Narkotyki wytwarzane w okolicach Bogatyni rozprowadzano na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego oraz w Niemczech. - Z ustaleń śledztwa wynika, że przez pół roku podejrzani mogli sprzedać około 10 kilogramów metamfetaminy, narkotyku zwanego "piko", o wartości około miliona złotych - poinformowała Jurkiewicz.

 

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w 2016 roku

 

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali w tej sprawie pierwsze cztery osoby w marcu 2016 r. Wówczas też zlikwidowano linię produkcyjną "piko". W trackie kilkunastomiesięcznego śledztwa ustalono kolejnych 11 osób, które mogły działać w tej grupie. W akcji ich zatrzymania brało udział 60 funkcjonariuszy, którzy jednocześnie weszli do kilkunastu domów. Wśród zatrzymanych są dwie osoby podejrzane o kierowanie tą grupą.

 

Zatrzymanym postawiono w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Decyzją sądu, siedmioro podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie