11 listopada nie będzie nominacji generalskich. "Zostaną wręczone w odpowiednim czasie"

Polska

Nominacje generalskie będą wręczone w odpowiednim czasie, wtedy kiedy modernizacja i rozwój polskiej armii zostaną w odpowiedni sposób zaplanowane. Mam konkretne oczekiwania; mam nadzieję, że szef MON w odpowiednim czasie je zrealizuje - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

O tym, że nominacje nie będą wręczone 11 listopada poinformował wcześniej w Radiu Zet szef BBN Paweł Soloch. - Pan prezydent zwrócił się o dodatkowe informacje w tej sprawie - dodał. Podkreślił, że brak nominacji w Święto Niepodległości nie oznacza, że w ogóle ich nie będzie.

 

Soloch powiedział, że szef MON złożył 14 wniosków nominacyjnych. Dopytywany, czy odmówiono wszystkich nominacji, odparł: "nie odmówiliśmy, tylko 11 listopada nie będzie nominacji". - Pan prezydent zwrócił się o dodatkowe informacje. Przedstawił swoje sugestie za pośrednictwem biura również w zakresie polityki kadrowej" - zaznaczył.

 

"Nominacje generalskie są wielkim zobowiązaniem"

 

Sam prezydent, który był gościem programu  "Poranek Siódma9" emitowanego na antenie rozgłośni katolickich stwierdził, że niminacje generalskie zostaną wręczone "w odpowiednim czasie".

 

- Nominacje generalskie są wielkim zobowiązaniem. Nagrodą, podziękowaniem, podsumowaniem działalności może być odznaczenie, które ktoś otrzymuje za to, co do tej pory otrzymał. Nominacja generalska jest dla mnie zobowiązaniem żołnierza do jeszcze bardziej wytężonej pracy, na jeszcze bardziej odpowiedzialnym stanowisku i z jeszcze większą odpowiedzialnością w rękach. Bo żołnierze patrzą na generała, generał to w armii ktoś - powiedział prezydent.

 

"Konkretne oczekiwania"

 

Dodał, że chciałby, by nominacje generalskie "wpisywały się w planowe, przemyślane, dobrze zapisane, realizowanie modernizacji polskiej armii i rozwijania polskich sił zbrojnych".

 

- Tak chciałbym, żeby te nominacje generalskie, które są zaproponowane zostały wręczone i one zostaną wręczone w odpowiednim czasie - powiedział prezydent.

 

Zaznaczył, że ma tutaj "swoje konkretne oczekiwania, jako prezydent RP i zwierzchnik sił zbrojnych, wobec pana ministra (szefa MON)". - Mam nadzieję, że w odpowiednim czasie pan minister to zrealizuje - dodał Andrzej Duda.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie