Przeszukali szafkę byłego pracownika. W środku ostre naboje do pistoletu

Polska
Przeszukali szafkę byłego pracownika. W środku ostre naboje do pistoletu
Małopolska Policja

Podczas porządków w zakładzie w dzielnicy Krakowa Nowej Hucie przeszukano szafkę byłego pracownika. W środku bowiem coś grzechotało. Po przeszukaniu mebla znaleziono dziewięć pocisków typu Makarow kaliber 9 mm. Ich właściciel kilka lat temu zwolnił się z firmy, a niedługo potem zmarł.

W poniedziałek policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zostali wezwani do jednego z dużych zakładów przemysłowych mieszczących się w Nowej Hucie.

 

Okazało się, że podczas przemeblowywania znaleziono amunicję.

 

Jak ustalili policjanci jedno z pomieszczeń w tym budynku było od lat traktowane jako magazyn na wybrakowany sprzęt biurowy. Tu znajdowały się m.in. szafy po byłych pracownikach. Pomieszczenie miało być zagospodarowane i w związku z tym usuwano zalegające sprzęty.

 

Podczas wynoszenia mebli w szafce należącej do jednego z byłych pracowników znaleziono 9 nabojów kaliber 9 mm typu Makarow.

 

Policjanci ustalili, że właściciel tej szafki kilka lat temu odszedł z firmy, a niedługo potem zmarł.

 

Amunicja została zabezpieczona przez funkcjonariuszy.

 

Na posiadanie amunicji do broni palnej, wymagane jest pozwolenie policji. Za posiadanie amunicji i broni palnej Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

 

Policja z Krakowa ujawniła informację w czwartek.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie