Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek. Pięć osób rannych, w tym troje dzieci

Polska
Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek. Pięć osób rannych, w tym troje dzieci
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Pięć osób zostało rannych, w tym troje dzieci, w zderzeniu dwóch samochodów w Woli Batorskiej (pow. Wieliczka). Prawdopodobny sprawca był pod wpływem alkoholu - poinformowała w czwartek kom. Joanna Radwańska z małopolskiej "drogówki".

Dzieci z ogólnymi potłuczeniami zostały przewiezione do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu; ich ojciec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

 

Do wypadku doszło przed godz. 8 na drodze wojewódzkiej nr 684 w Woli Batorskiej. Jednym z samochodów osobowych kierował ojciec wiozący trójkę dzieci, drugim jechał nietrzeźwy kierowca.

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku był kierowca drugiego samochodu, będący w stanie nietrzeźwości. Stwierdzono u niego 1,2 promila alkoholu - powiedziała kom. Radwańska.

 

Strażacy uwalniali dwie osoby


Jak poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak, strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego uwalniali dwie osoby znajdujące się we wraku jednego z samochodów.

 

- Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala najbardziej poszkodowaną osobę - był to kierowca jednego z samochodów - powiedział Sebastian Woźniak.

 

Na czas działań droga wojewódzka 964 na odcinku Niepołomice-Chobot była zablokowana, obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie