"Łachmaniarze. Ktoś zje i wypije, mówi, że nie znał języka". Burmistrz Wenecji odpowiada turystom

Świat
"Łachmaniarze. Ktoś zje i wypije, mówi, że nie znał języka". Burmistrz Wenecji odpowiada turystom
zdj. ilustracyjne/Polsat News

Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro przyznał rację personelowi tamtejszej restauracji, który wystawił trójce turystów z Wielkiej Brytanii rachunek za obiad w wysokości 526 euro. Tak zareagował na list od cudzoziemców, którzy poskarżyli się na to, co ich spotkało.

Włoskie media poinformowały, że troje mieszkańców Birmingham napisało list do burmistrza, informując o zdarzeniu. Wyrazili opinię, że takie traktowanie może zniszczyć reputację Wenecji.

 

Ich zdaniem wystawiono im rachunek za dania, których nie zamówili. Były wśród nich drogie ostrygi i małże. Jako możliwą przyczynę podali to, że nie znają języka włoskiego. Kelnerzy twierdzą zaś, że klienci niczego nie oddali do kuchni i wszystko zjedli.

 

"Słusznie zapłacili"

 

W środę Brugnaro oświadczył w wywiadzie telewizyjnym, odnosząc się do pisemnej skargi, jaką otrzymał: "Łachmaniarze. Ktoś zje i wypije, a potem mówi, że nie znał języka".

 

- Ale jeśli przyjeżdża się do Włoch, trzeba nauczyć się włoskiego. Także trochę dialektu weneckiego nie zaszkodziłoby - zażartował.

 

Również on podkreślił: klienci "nie zostawili nic na talerzu; zapytałem kelnera, czy zostawili napiwek, ale tego też nie".

 

- Słusznie zapłacili - ocenił burmistrz.

 

"Zostawiajcie napiwek"

 

- Chciałbym pochwalić restauratora za to, że wystawił paragon fiskalny. To pokazuje po raz kolejny, że w Wenecji jest praworządność. Jeśli tu przyjedziecie, musicie pamiętać, że jesteście w Wenecji, musicie trochę wydać - stwierdził Luigi Brugnaro.

 

- Zostawiajcie napiwek osobom, które pracują dla was. Jesteście mile widziani, ale musicie wydać pieniądze - zaapelował do turystów.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie