"Decyzje nie zapadły, trwają rozmowy". Błaszczak o rekonstrukcji rządu

Polska
"Decyzje nie zapadły, trwają rozmowy". Błaszczak o rekonstrukcji rządu
PAP/Leszek Szymański

- Szczegóły zostaną podane wtedy, kiedy zapadną decyzje. Jesteśmy w trakcie rozmów i ustaleń. Kiedy zostaną podjęte decyzje, wtedy zaprezentujemy te decyzje opinii publicznej - powiedział w czwartek na konferencji prasowej szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o spotkanie kierownictwa Zjednoczonej Prawicy.

Błaszczak dodał, że "decyzje jeszcze nie zostały podjęte". - Rozmawiamy na ten temat, rozmawiamy w gronie zarówno kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, jak i liderów partii koalicyjnych, gdyż w wyborach parlamentarnych w 2015 r. zwyciężył obóz Zjednoczonej Prawicy, a więc obóz składający się z Prawa i Sprawiedliwości, a także dwóch partii stanowiących koalicję - powiedział.

"Głównie zmiany instytucjonalne"

 

W środę odbyło się spotkanie kierownictwa Zjednoczonej Prawicy w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Wzięli w nim dział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro; wicepremier, minister finansów, minister rozwoju Mateusz Morawiecki i wicepremier minister kultury Piotr Gliński.

 

Rzecznik PiS Beata Mazurek, pytana wcześniej w środę przez dziennikarzy o spotkanie kierownictwa Zjednoczonej Prawicy podkreśliła, że zostanie na nim omówiona bieżąca sytuacja polityczna, w tym rekonstrukcja rządu, która - jak wskazała - "obejmie zmiany instytucjonalne i w niewielkim stopniu zmiany personalne".

 

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. W poniedziałek - jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek - premier Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która - jak dodał - będzie miała charakter strukturalny. Rzecznik powiedział, że zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie