W środę spotkanie kierownictwa PiS ws. rekonstrukcji rządu

Polska
W środę spotkanie kierownictwa PiS ws. rekonstrukcji rządu
Polsat News/Zdj. archiwalne
W środę spotkanie kierownictwa PiS ws. rekonstrukcji rządu

W środę odbędzie się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, którego tematem będzie ogólna sytuacja polityczna, w tym rekonstrukcja rządu - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Spotkanie kierownictwa PiS w kwestii rekonstrukcji rządu planowane było na miniony piątek. Zostało jednak przełożone ze względu na stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował wówczas, że spotkanie takie odbędzie się w tym tygodniu.

 

W poniedziałek - jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek - premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Rzecznik powiedział, że zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane i zaznaczył, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych".

 

Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

 

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała w poniedziałek, że premier w rozmowie z prezesem PiS przedstawiła głównie zmiany dotyczące struktury rządu, w mniejszym stopniu zmiany personalne, a to oznacza, że z całą pewnością rekonstrukcję rządu trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie