Nauczyciel podejrzewany o molestowanie uczennic. Prokuratura przedłużyła śledztwo

Polska
Nauczyciel podejrzewany o molestowanie uczennic. Prokuratura przedłużyła śledztwo
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Żywiecka prokuratura rejonowa przedłużyła śledztwo w sprawie nauczyciela z ośrodka szkolno-wychowawczego, który jest podejrzany o molestowanie uczennic. - Pojawiły się nowe okoliczności - powiedziała we wtorek szefowa żywieckiej prokuratury Agnieszka Michulec.

- Pojawiły się nowe okoliczności, które zobligowały nas do wykonania dodatkowych czynności. Musimy powołać kolejnego biegłego. Wystąpiliśmy już do sądu rejonowego w Żywcu o przedłużenie aresztu dla podejrzanego o miesiąc - powiedziała prokurator Michulec. Ze względu na delikatny charakter sprawy nie podała szczegółów.

 

Śledztwo w sprawie molestowania trzech uczennic w specjalnym ośrodku wychowawczym w Żywcu prokuratura wszczęła wiosną. Sprawę wykryła w marcu nowa dyrekcja placówki. Do molestowania miało dojść w lutym i marcu br., a możliwe, że także w 2012 r. Dopuścić się tego miał jeden z nauczycieli.

 

Po wszczęciu śledztwa mężczyzna usłyszał zarzuty nadużycia stosunku zależności i seksualnego wykorzystania małoletnich. Grozi za to kara do 12 lat więzienia. Podejrzany stracił pracę w ośrodku. W czerwcu został aresztowany.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu prowadzi powiat żywiecki. Starostwo zapewniło, że poszkodowane osoby zostały otoczone pomocą psychologiczną.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie