Ewakuacja poczty w Rybniku po znalezieniu podejrzanej przesyłki

Polska
Ewakuacja poczty w Rybniku po znalezieniu podejrzanej przesyłki
zdj.ilustracyjne/pxhere/CC0 Public Domain

Około 20 osób ewakuowano we wtorek późnym popołudniem z budynku poczty w centrum Rybnika, gdzie znaleziono niezaadresowaną przesyłkę. Wewnątrz była koperta oznaczona symbolem materiału mogącego stwarzać zagrożenie biologiczne. Zostanie on przebadany w laboratorium.

- Koperta została zabezpieczona w taki sposób, by nie stwarzała zagrożenia. Następnie zostanie przewieziona do laboratorium w Puławach, gdzie jej zwartość zostanie zbadana przez ekspertów - poinformował rzecznik rybnickiej straży pożarnej mł. bryg. Bogusław Łabędzki.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia o potencjalnym zagrożeniu strażacy i policjanci wyznaczyli strefę ochronną i ewakuowali pracowników poczty.

 

Kilka osób przejdzie badania w szpitalu zakaźnym

 

Bezpośredni kontakt z podejrzaną kopertą miały cztery osoby - wstępnie postanowiono, że trafią do szpitala zakaźnego na badania i obserwację. Kolejnych siedem osób, które miały pośredni kontakt z przesyłką, ma wrócić do domów, których jednak nie będą mogli opuszczać do czasu wyjaśnienia sytuacji.

 

Dotychczas nie wiadomo, co jest w kopercie oznaczonej symbolem informującym o substancjach mogących stanowić zagrożenie biologicznie. Mają to zbadać eksperci z laboratorium Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie