Wciągnęli kobietę do auta i odjechali. Uprowadzona została już odnaleziona

Polska
Wciągnęli kobietę do auta i odjechali. Uprowadzona została już odnaleziona
Flickr.com/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Jak informuje policja, do porwania 25-latki doszło w poniedziałek ok. godz. 12 w Słubicach (woj. lubuskie). Według relacji świadków, ciemnogranatowy Ford Focus na niemieckich numerach rejestracyjnych zatrzymał się obok idącej chodnikiem kobiety. Z auta wysiadło dwóch mężczyzn, którzy następnie zaciągnęli kobietę do środka. Osoby jadące za fordem spisały jego numery auta i zawiadomiły policję.

Jak poinformowała polsatnews.pl Magdalena Jankowska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, kilkoro świadków zdarzenia pojechało jechało za fordem. Po jakimś czasie jednak porywacze zgubili śledzące ich pojazdy.

 

Ruszyły bardzo intensywne działania Policji z Polski i Niemiec. Policja przesłuchała świadków zdarzenia. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. do sprawy włączyli się kryminalni z komendy wojewódzkiej. 

 

Śledczy z godziny na godzinę docierali do coraz bardziej dokładnych ustaleń.

 

Dzięki szczegółowym informacjom przekazanym stronie niemieckiej przy bardzo aktywnej roli Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, możliwe było w końcu dotarcie do miejsca przebywania uprowadzonej.

 

W niemieckim mieście Kassel (Hesja) policjanci uwolnili 25-latkę. Do sprawy zatrzymany został 29-letni mężczyzna, który podejrzewany jest o bezprawne pozbawienie wolności słubiczanki.

 

Obecnie przeprowadzane są z ich udziałem czynności procesowe.

 

polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie