Premier Beata Szydło oddała się do dyspozycji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - poinformował tygodnik "Newsweek"

Polska
Premier Beata Szydło oddała się do dyspozycji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - poinformował tygodnik "Newsweek"
Polsat News

Według "Newsweeka" szefowa rządu miała przekazać Kaczyńskiemu, że w przypadku decyzji o zmianie premiera "poda się dymisji i nie będzie trzeba jej odwoływać". Gazeta stwierdza, że "szefowa rządu wydaje się pogodzona z losem", a kalendarz ma mieć ułożony tylko do końca listopada.

"Prezes jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale jest jej bardzo bliski. Szydło ma dziś z nim ograniczony kontakt. Spotykają się rzadko i rozmawiają zdawkowo. Tematu rekonstrukcji unikają, Jarosław trzyma ją w niepewności, jeszcze niczego jej nie zapowiedział" - miał stwierdzić anonimowo rozmówca tygodnika z "partyjnej centrali na Nowogrodzkiej".

 

"Mimo to Beata przez pośredników przekazała prezesowi, że oddaje się do jego dyspozycji. W razie decyzji o zmianie premiera sama poda się do dymisji, nie trzeba będzie jej odwoływać. Wygląda, że jest pogodzona z losem" - miał stwierdzić informator tygodnika.

 

Według ustaleń gazety zabiega jedynie o dotrwanie do 16 listopada, kiedy mija druga rocznica od jej powołania na stanowisko. Ma ona wtedy wystąpić na konferencji prasowej, zaprezentować sukcesy swojego rządu i przyjąć "pochwały od polityków PiS".

 

Według dziennikarzy "Newsweeka" politycy PiS mają twierdzić, że Jarosław Kaczyński będzie gotowy do objęcia rządów dopiero od początku grudnia.

 

Kluczowym sygnałem ma być - według informatorów tygodnika - rekonstrukcja rządu i jej zakres.

 

"Jeżeli Szydło dokona zmian w ministerstwach, to będzie sygnał, że prezes zmienił zdanie i zrezygnował z premierostwa. A jeśli nie dokona, to znaczy, że przebudowa rządu czeka na Jarosława" - napisano powołując się na rozmówcę zbliżonego do władz partii.

 

"Newsweek" sygnalizuje odejście Szydło zapowiadając szerszy materiał na ten temat, który ma się ukazać na łamach najnowszego numeru.

 

polsatnews.pl, "Newsweek"

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie