"Ładniej brzmiałoby »PzP«, czyli »Porozumienie z Prezesem«". Kukiz o nowej partii Gowina

Polska
"Ładniej brzmiałoby »PzP«, czyli »Porozumienie z Prezesem«". Kukiz o nowej partii Gowina
Polsat News

"Ugrupowanie nazywa się »Porozumienie«. Ładnie, ale jeszcze ładniej brzmiałoby »PzP« czyli »Porozumienie z Prezesem«" - napisał na Facebooku Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 skomentował w ten sposób utworzenie przez wicepremiera Jarosława Gowina nowego ugrupowania o nazwie Porozumienie.

Podczas sobotniego Kongresu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych Gowin podkreślił, że jego ugrupowanie "ma selekcjonera ze strategiczną wizją, ostrych napastników i solidną defensywę".

 

- Chcemy zaproponować Polakom uczciwą umowę, że będziemy ciężko pracować dla Polski i kierując się ideałami, które nam przyświecają - ideałami konserwatywnymi, republikańskimi, wolnościowymi chrześcijańskimi, naszą wiarą w siłę i sensowność samorządności - że będziemy Polskę dalej konsekwentnie i głęboko zmieniać - mówił wicepremier.

 

"Miłego spółkowania"

 

Paweł Kukiz skomentował sprawę nowopowstałego ugrupowania na swoim profilu na Facebooku.

 

"Dziś Gowin powołał do życia nowe ugrupowanie polityczne, które ma skupiać wolnościowców i republikanów. Co prawda głosować będą zgodnie z (daleką od wolnościowej) doktryną PiS ale za to »nie będą się cieszyć« - napisał.

 

"Nowemu ugrupowaniu życzę spełnienia marzeń, czyli opanowania jak największej ilości spółek skarbu Państwa i, generalnie, miłego spółkowania" - napisał Lider Kuki'z15.

 

polsatnews.pl

zdr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie