Podrabiane różdżki Harry'ego Pottera. W przesyłce na gdańskim lotnisku

Polska
Podrabiane różdżki Harry'ego Pottera. W przesyłce na gdańskim lotnisku
pomorskie.kas.gov.pl

Iście "magiczną" przesyłkę przechwycili funkcjonariusze z Oddziału Celnego Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo. Z Chin do firmy z Bydgoszczy miało trafić 100 sztuk "czarodziejskich" różdżek sygnowanych znakami najpopularniejszych filmowych magów ostatnich lat.

"O ile Harry Potter, Hermione Granger i Dumbledore, których imiona widniały na zatrzymanym towarze to postacie fikcyjne, stworzone przez znaną brytyjską pisarkę, to wielkie amerykańskie przedsiębiorstwo mediowe, które nabyło prawa do ekranizacji przygód ww. bohaterów jest jak najbardziej prawdziwe. Tak samo jak prawdziwe są jego prawa do czerpania korzyści z produkcji przedmiotów takich jak te zatrzymane na terenie gdańskiego lotniska" - czytamy w komunikacie Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni.

 

Jak poinformowano, przesyłka została nadana w systemie odpraw scentralizowanych. Pracujący przy obsłudze tego typu odpraw funkcjonariusze po uprzedniej centralnej analizie ryzyka szybko otrzymali więc informacje o nietypowym transporcie.

 

Dzięki temu, na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku na paczkę kurierską z Azji czekała już kontrola celna. Towar został zatrzymany. "Natychmiast poinformowano o tym fakcie właściciela chronionego znaku towarowego" - napisano w komunikacie.

 

polsatnews.pl

kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!