Jest oskarżany o molestowanie seksualne. Austriacki polityk nie przyjął mandatu poselskiego

Świat
Jest oskarżany o molestowanie seksualne. Austriacki polityk nie przyjął mandatu poselskiego
PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Peter Pilz, założyciel rozłamowego wobec Zielonych ugrupowania Lista Pilza, postanowił nie przyjmować mandatu poselskiego, gdy zarzucono mu, że dopuścił się molestowania seksualnego. O swojej decyzji Pilz poinformował w sobotę.

Tygodnik "Falter" napisał w sobotę rano na swym portalu, że w 2013 r. Pilz molestował seksualnie młodą kobietę, współpracownicę Europejskiej Partii Ludowej. Kobieta, wymieniona przez tygodnik z nazwiska, powiedziała, że Pilz obmacywał ją i że był pijany. Podobno są świadkowie.

 

63-letni Pilz oświadczył w sobotę na konferencji prasowej, że nie przypomina sobie takiego zajścia. Nie wykluczył jednak, że skrzywdził tamtą kobietę, i powiedział, że skoro jest dwóch świadków tego, co zaszło, bierze na siebie odpowiedzialność. Nie przyznał się natomiast do wcześniejszych zarzutów molestowania jednej ze współpracownic Zielonych.

 

Będzie wspierał prace swojej partii "z zewnątrz"

 

W październikowych wyborach w Austrii Lista Pilza zdobyła osiem miejsc w parlamencie. Zieloni, z którymi Pilz skłócił się przed wyborami (założył wówczas własną partię), nie przekroczyli progu wyborczego.

 

W sobotę Pilz zapowiedział, że będzie wspierał prace parlamentarne swojej partii "z zewnątrz". Reuters zwraca uwagę, że nie sprecyzował, czy ustępuje ze stanowiska szefa Listy Pilza.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie