Don Gisu mówi: "musimy się zaszczepić". Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego jako Ojciec Chrzestny

Polska

Po "raperze Gisu" zostały już tylko wspomnienia. Teraz Główny Inspektor Sanitarny wcielił się w rolę Ojca Chrzestnego. W swym najnowszym spocie Marek Posobkiewicz w oryginalny sposób zachęca do szczepień.

Szef GIS tym razem wystąpił jako "Don Gisu". Stylizuje się na słynnego Don Vito Corleone z Ojca Chrzestnego -  filmu Francisa Forda Coppoli.

 

Filmik "Don Gisu" został wykonany w języku włoskim z polskimi i angielskimi napisami.

 

- Musimy się bronić - mówi w filmiku Marco Don Gisu, wskazując na listę "wrogów", którą trzyma w dłoni. Są na niej m.in. Silvio Pneumococcus, Francesco Meningococcus, Enrico Tuberculosis, Giuseppe Heppatitis i Lidia Grippa.


- Musimy się zaszczepić - odpowiada teściowa szefa mafii. Wtórują jej pozostali uczestnicy spotkania. "Don Gisu" wydaje na znajdujących się na liście wyrok. "Vaccinare!" (zaszczepić!) - zapisuje na kartce. 

 

 

"Jestem przekonany, że warto się szczepić"

 

- Jeden z moich współpracowników, który lubi stare samochody, przyjechał autem swojego brata i powiedział, że jakby coś, to jest do dyspozycji, możemy coś nakręcić - mówił Posobkiewicz w Polsat News. - Lampka się zapaliła widząc tego starego, ładnego mercedesa - dodał.

 

Według szefa GIS, "każdy sposób zwrócenia uwagi na ważny problem jest istotny". Jak przyznał, zdecydował się nakręcić spot, ponieważ jest przekonany, że warto się szczepić.

 

Polsat News

zdr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie