"Cytat minister obrony narodowej wyrwany z kontekstu" - tłumaczy w oświadczeniu resort obrony Niemiec

Świat

"Cytat minister obrony narodowej, który pojawił się w mediach społecznościowych, został zmieniony i wyrwany z kontekstu" - niemieckie MON skomentowało dla Polsat News słowa swojej szefowej Ursuli von der Leyen, które wywołały kontrowersje. Antoni Macierewicz wezwał attaché obrony Niemiec na rozmowę.

Powodem wezwania przez polskie ministerstwo obrony attaché obrony Niemiec na rozmowę była  wypowiedź szefowej niemieckiego MON  Ursuli von der Leyen, która stwierdziła, że "trzeba wspierać demokratyczne ruchy młodzieży myślące inaczej niż ich rządy".


"Fantastycznym przykładem tego, co daje wolność i bycie w Unii Europejskiej jest program Erasmus. Moje dzieci uczyły się w Polsce, kiedy nastąpiła zmiana rządu. Dlatego należałoby wspierać zdrowy opór młodego pokolenia. Dlatego naszym zadaniem jest utrzymanie dialogu z Polską i z Węgrami. Takie spieranie się jest wpisane w Unię Europejską" - miała oświadczyć Ursula von der Leyen.

 

 

Oświadczenie niemieckiego MON dla Polsat News 

 

Tymczasem niemieckie MON w oświadczeniu dla Polsat News mówi o źle przetłumaczonych i wyrwanych z kontekstu słowach minister.


"Cytat minister obrony narodowej, który pojawił się w mediach społecznościowych, został zmieniony i wyrwany z kontekstu. Minister podkreśliła swoje uznanie dla polskiej historii i dla roli Solidarności, dzięki której Polska wzmocniła swoją pozycji".


Pani von der Leyen podkreśliła, że w UE chodzi o "wewnętrzny proces polegający na zabezpieczeniu i wzmocnieniu wspólnych wartości europejskich, i podjęcie dialogu przy różnicach poglądów".

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

 

 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie