"Zatrzymaj Aborcję" z poparciem Episkopatu Polski. "To nasz obowiązek sumienia"

Polska
"Zatrzymaj Aborcję" z poparciem Episkopatu Polski. "To nasz obowiązek sumienia"
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

- Inicjatywę "Zatrzymaj aborcję" poparł Episkopat Polski - powiedział abp. Wacław Depo w wywiadzie dla piątkowego "Naszego Dziennika". Jego zdaniem jest to "obowiązek sumienia" księży.

Zostały już niespełna dwa tygodnie na złożenie podpisu pod projektem mającym usunąć z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną. Chodzi o to, aby zlikwidować możliwość aborcji, gdy podejrzewa się u dziecka poczętego chorobę lub wadę genetyczną.

 

- W archidiecezji częstochowskiej np. wszyscy proboszczowie zostali zachęceni w specjalnym komunikacie, aby przyjmowali wolontariuszy zbierających podpisy pod projektem, a także ogłaszali w kościołach, że taka zbiórka się odbywa - powiedział Ks. abp. Wacław Depo w rozmowie z gazetą "Nasz Dziennik".

 

Dodał również, że pragnie zaapelować "do księży, do liderów różnych stowarzyszeń, ruchów i wspólnot kościelnych, aby jeszcze przez te ostatnie dni zbierania podpisów zachęcali wiernych do poparcia tej inicjatywy".

 

- To jest nasz obowiązek sumienia - powiedział.

 

"Nie można zadekretować zła jako dobro"


Zapytany przez dziennikarza o to, czy "wykluczenie przesłanki eugenicznej z polskiego prawodawstwa może stać się ważnym świadectwem dla Europy i świata", odpowiedział: "Powołam się tu na wypowiedź Ojca Świętego Jana Pawła II w parlamencie w Genewie, gdzie powiedział, że nie można zadekretować zła jako dobro (...) To bardzo bolesne, gdy człowiek odwraca się od Bożych przykazań, a jednocześnie próbuje wchodzić w miejsce Boga i stanowić o tym, co dobre, a co złe".

 

- Jako chrześcijanie mamy obowiązek stawać się świadkami Dekalogu i Ewangelii życia - podkreślił abp. Wacław Depo.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze