"Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł". Łapiński o konsultacjach ws. prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN

Polska

- Udało się uzgodnić kolejne punkty, ale do tego, żeby zamknąć całą sprawę odnośnie tych ustaw potrzebne jest jeszcze kolejne spotkanie - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Dodał, że "pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł". - To jest poważna sprawa, najważniejsze, że ustawy są gotowe, teraz trzeba wypracować ostateczne rozstrzygnięcie - stwierdził.

W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie wiceszefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchy i szefa sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisława Piotrowicza (PiS).

 

Dotyczyło ono poprawek PiS do prezydenckich projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Obaj politycy zapowiedzieli kolejne spotkanie w tej sprawie.

 

W piątek wieczorem prezydencki rzecznik pytany o to, kiedy odbędzie się kolejna rozmowa Piotrowicza z Muchą, odpowiedział, że minister Mucha w każdej chwili jest gotowy się spotkać, ale druga strona musi "wiedzieć, jak może odpowiedzieć na nasze propozycje, uwagi".

 

- To już zależy od tego, kiedy poseł Piotrowicz będzie gotowy na spotkanie. Myślę, że to jest perspektywa następnego tygodnia - dodał.

 

Łapiński dopytywany, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Dudy z prezesem PiS ws. reformy wymiaru sprawiedliwości, odparł:

 

Spotkanie "w najbliższym czasie"

 

- Pewnie będzie w najbliższym czasie, natomiast nie jest ono umówione. Jeśli będzie ono umówione, to będziecie państwo wiedzieć - dodał.

 

Prezydent Andrzej Duda pod koniec września zaprezentował swe projekty ustaw dotyczące SN i KRS. Następnie zostały one przekazane do Sejmu, a 3 października zostały skierowane do konsultacji. PiS przekazało prezydentowi swoje poprawki do ustaw dotyczące SN i KRS.

 

Czterokrotnie w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości spotykali się prezes PiS i prezydent Duda. Ostatnia rozmowa, do której doszło 20 października, dotyczyła poprawek zaproponowanych przez PiS.

 

Prezydent, który ma zastrzeżenia do części z nich, przekazał wówczas liderowi Prawa i Sprawiedliwości na piśmie swoje uwagi.

 

PAP, Polsat News

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie