Policjanci zatrzymali dwóch groźnych przestępców. Przez lata ukrywali się za granicą

Polska
Policjanci zatrzymali dwóch groźnych przestępców. Przez lata ukrywali się za granicą
CBŚP. zdj. ilustracyjne.

42-letni Michał W. z Ostrołęki był poszukiwany od 2003 r. za gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna, używając fałszywego paszportu, ukrywał się w różnych krajach. W końcu przeniósł się do Belgii, gdzie założył rodzinę. 42-letni Cezary B. z Radomia został zatrzymany w Serbii. Mężczyzna działał w zorganizowanej grupie przestępczej. Był poszukiwany od 2010 r. Obaj zatrzymani są już w areszcie.

42-letni Michał W. dopuścił się gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, za który groziło mu 6 lat więzienia. List gończy wydał za nim Sąd Okręgowy w Ostrołęce, a Sąd Rejonowy poszukiwał go za pobicie. W 2012 roku wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

 

Policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie Belgii i zajmować się handlem samochodami.

 

Pojawiła się także informacja, iż może pracować w jednym z cyrków. Okazało się, że 42-latek na terenie Belgii posługiwał się sfałszowanym paszportem. Założył także rodzinę.

 

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu przekazali informacje na jego temat funkcjonariuszom z Belgii, dzięki którym było możliwe zatrzymanie poszukiwanego. W październiku Michał W. został deportowany i trafił do polskiego aresztu.

 

W Serbii miał rodzinę, prowadził firmę

 

Od 2010 roku poszukiwany był także 42-letni Cezary B. z Radomia. Listy gończe wystawiły za nim Prokuratura Okręgowa w Radomiu i Prokuratura Apelacyjna z Lublinie. Był też poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

 

Mężczyzna działał w zorganizowanej grupie przestępczej, która kradła na terenie Wielkiej Brytanii oraz innych państw europejskich ciągniki rolnicze i maszyny budowlane, i sprzedawała je w Polsce.

 

Cezary B. uciekł do Anglii. Zmienił tożsamość i posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Policjanci ustalili, że osiedlił się w Serbii, gdzie złożył rodzinę i firmę handlującą przez internet kradzionymi maszynami rolniczymi.

 

Informacja została przekazana serbskim policjantom, którzy zatrzymali radomianina. Mężczyzna przebywa już w polskim areszcie.

 

polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie