Kolejni mężczyźni oskarżają Kevina Spaceya o molestowanie. To ekipa serialu "House of Cards"

Świat

Ośmiu członków ekipy "House of Cards" oskarżyło Kevina Spaceya o molestowanie seksualne. Mężczyźni zgodnie twierdzą, że aktor ich napastował i wygłaszał pod ich adresem wulgarne uwagi. Część z nich nadal pracuje przy produkcji serialu. Z obaw przed reperkusjami zawodowymi chcą pozostać anonimowi.

O molestowaniu młodych mężczyzn na planie serialu donosi telewizja CNN.

 

Były asystent produkcji opowiedział o tym, jak Spacey, który podwoził go na plan, położył mu rękę na kroczu. Dodał, że był zszokowany i nie wiedział, jak się zachować.

 

"Spacey był na bardzo wysokiej pozycji w serialu, a ja byłem bardzo nisko, na samym końcu łańcucha pokarmowego" - powiedział CNN.

 

"Masował moje ramiona, obejmował mnie"

 

Inny z członków ekipy serialu wyznał, że Spacey dotykał go w "dziwny sposób". "Podchodził i masował moje ramiona, obejmował mnie lub dotykał mojego brzucha w sposób, w jaki w każdej normalnej, codziennej sytuacji jest to niestosowne" - wyznał.

 

Aktora oskarżył również asystent kamery, który twierdzi, że ten dotykał go niestosownie nawet, gdy znajdowali się w miejscach publicznych. Osoby, które nie były molestowane, ale pracowały przy produkcji serialu opowiedziały CNN, że były świadkami takich sytuacji.

 

Wszyscy rozmówcy CNN przyznali, że plan serialu mógł być toksyczny dla młodych mężczyzn za sprawą Kevina Spaceya.

 

"Postanowiłem żyć jako gej"

 

Wcześniej o molestowanie przed laty oskarżył amerykańskiego gwiazdora aktor Anthony Rapp, wówczas czternastoletni. Do zarzutów Rappa Spacey odniósł się na Twitterze.

 

Przy okazji oświadczył, że postanowił żyć jako gej.

 

 

Zawieszono produkcję 6. sezonu "HoC"

 

Netflix i producent serialu "House of Cards" zadecydowali we wtorek o zawieszeniu zdjęć do 6. sezonu - poinformowała agencja Associated Press. Spacey, dwukrotny zdobywca Oskara, jest nie tylko głównym aktorem serii, ale także współproducentem.

 

Po zarzutach o molestowanie ze współpracy ze Spaceyem zrezygnowała agencja CAA, która reprezentowała go przez osiem lat, oraz jego rzeczniczka Staci Wolfe z Polaris PR.

 

Fala oskarżeń o molestowanie w Hollywood zaczęła się od afery ze słynnym producentem filmowym Harveyem Weinsteinem.

 

CNN, Polsat News, fot. PAP/EPA/PAUL BUCK

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie