Sellin: plac Piłsudskiego nie jest nam potrzebny do stawiania pomników smoleńskich

Polska

- Wola mojego środowiska jest taka, że powinny stanąć (pomniki smoleńskie - red.) tam, gdzie wskazali Polacy, czyli na Krakowskim Przedmieściu - powiedział w Radiu Zet wiceminister kultury Jarosław Sellin. Dodał, że pomniki powstaną tam "niezależnie od małostkowego oporu władz Warszawy".

Gość Radia Zet komentując decyzję ministra infrastruktury i budownictwa, przekazującą do dyspozycji wojewody mazowieckiego plac Piłsudskiego w Warszawie powiedział, że "bezpośrednia podległość jest bardziej efektywna".

 

- Lepiej, jak takie miejsce jest pod zarządem władzy państwowej - rządu. Mam poczucie, że to najważniejsze miejsce z punktu widzenia celebry państwowej - ocenił Sellin.

 

Zapytany o to, czy pomniki smoleńskie staną na placu Piłsudskiego odpowiedział: "Raczej nie".

 

Zdaniem wiceministra kultury, pomniki powstaną na Krakowskim Przedmieściu, nawet jeśli rada Warszawy nie będzie się na to zgadzała. - One i tak powstaną, "przez pozytywną decyzję konserwatora zabytków" - stwierdził Sellin.

 

Trzy zwrotki hymnu?

 

Wiceminister zapowiedział też, "uporządkowanie spraw związanych z naszymi symbolami narodowymi, bo jest tu czasem dużo chaosu".

 

- Myślę, że w przyszłym roku będzie przedstawiona jakaś propozycja ustawowa w tej sprawie - powiedział. 

 

 Polityk PiS przyznał również, że może pojawić się zalecenie, by śpiewać trzy zwrotki hymnu. - Warto. Polski hymn nie jest długi i ograniczenie go tylko do jednej zwrotki jest przesadą - podkreślił Sellin.

 

Radio Zet

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie