Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Trzy osoby nie żyją

Polska

Trzy osoby zginęły w czwartek w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach miejscowości Wygoda, na drodze DK 63 między Łomżą a Zambrowem (Podlaskie). Auto osobowe wjechało tam pod pojazd szynowy. Droga w tym miejscu jest zablokowana; zorganizowano objazdy.

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, do zdarzenia doszło wieczorem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Auto osobowe prawdopodobnie nie zatrzymało się przed przejazdem i wjechało prosto pod nadjeżdżający pojazd szynowy.

 

Trzy osoby podróżujące samochodem poniosły śmierć na miejscu. Jedna została ranna i trafiła do szpitala. Póki co nie wiadomo jaki jest stan jej zdrowia.  

 

Jak ustalił reporter Polsat News trasa kolejowa w tym miejscu jest remontowana, rzadko jeżdżą nią pociągi. Przed przejazdem nie ma również znaku stop, wiec kierowca nie miał obowiązku się zatrzymać.

 

Droga w tym miejscu jest zablokowana. Samochody jadące z Zambrowa do Łomży powinny kierować się na Ostrów Mazowiecką. Kierowcy chcący z Łomży dostać się do Białegostoku powinni wybrać drogę na Mężenin.

 

- Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin, na miejscu oględzin dokonuje prokurator - poinformował kpt. Łukasz Chankowski z podlaskiej straży pożarnej. Mówił, że drezyna uderzyła w bok auta, które uległo niemal całkowitemu zniszczeniu.

 

PAP, polsatnews.pl

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie