"Przystawiacie pistolet do głowy i mówicie: nie poprzesz, jesteś marny". Czarzasty o kandydaturze Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

Polska

70 proc. - na tyle szanse powstania list opozycji do sejmików województw i wystawienia wspólnych kandydatów w miastach ocenił lider Nowoczesnej Ryszard Petru. - Opozycja musi zaproponować kandydatów, którzy realnie zatrzymają PiS - powiedział Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej. - Jeżeli uczciwie chcemy rozmawiać, to zacznijmy w ogóle rozmawiać - mówił Włodzimierz Czarzasty z SLD.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w czwartek, że chciałby, żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy.

 

Dodał, że chce, żeby opozycja wystawiała wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych, szczególnie w wyborach na prezydentów największych miast. - Ważne jest, żeby obronić nasze miasta, miasteczka, województwa przed PiS - podkreślił.

 

Trzaskowski "daje największe szanse na to, aby PiS zatrzymać"

 

- Należy rozmawiać, aby w maksymalnie dużej liczbie miast wystawić wspólnego kandydata - powiedział w programie "Tak czy Nie" Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej. 

 

Jak dodał, propozycją PO "do rozmowy o tym, kto powinien być kandydatem na prezydenta Warszawy, jest Rafał Trzaskowski". - Naszym zdaniem jest to kandydat, który daje największe szanse na to, aby Prawo i Sprawiedliwość zatrzymać - ocenił Kierwiński.

 

"Przystawiacie pistolet, podchodzicie, mówicie »bach«"

 

- Jeżeli chcemy coś robić wspólnie, to trzeba robić tak: dzwoni Grzesiek do Włodka, dzwoni Grzesiek do Ryśka, dzwoni Grzesiek do Władka, i mówi, posłuchajcie. Słuchałem Kierwińskiego u pani Gozdyry, to jest niegłupi facet, mówi, że dobrze by było to ustalić. Więc jeżeli myślicie, że będę takim baranem, że zgłoszę bez konsultacji z wami kandydaturę Trzaskowskiego, to się mylicie. Usiądźmy wspólnie, pogadajmy. Jeden powie swoje, drugi powie swoje, trzeci powie swoje - odpowiedział Włodzimierz Czarzasty z SLD.

 

I dodał: - Jeżeli wy robicie w ten sposób, proszę pana, że przystawiacie pistolet do głowy, podchodzicie, mówicie bach - jeżeli tego nie zrobisz i nie poprzesz, to jesteś marny. Bo masz tego Rabieja, który ma 4 procent.

 

Polsat News

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie