"Pamiętacie, co usłyszeliśmy od polskiej premier?". Amerykańska dziennikarka po zamachu w USA

Świat
"Pamiętacie, co usłyszeliśmy od polskiej premier?". Amerykańska dziennikarka po zamachu w USA
Twitter/FoxNews

Laura Ingraham, amerykańska dziennikarka stacji Fox News, komentując zamach, do którego doszło ostatnio w Nowym Jorku, przypomniała słowa Beaty Szydło, wypowiedziane po serii zamachów w Europie, mające być wzorem dla amerykańskich polityków.

Co najmniej 8 osób zginęło, a 11 zostało rannych, kiedy 29-letni mężczyzna pochodzący z Uzbekistanu wjechał we wtorek wynajętą furgonetką na ścieżkę rowerową na nowojorskim Manhattanie. Jak się okazało, napastnik, który przybył do USA w 2010 roku jest posiadaczem zielonej karty, uprawniającej do legalnego pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych.

 

Po ataku, w Ameryce ponownie rozgorzała dyskusja o zaostrzeniu przepisów, umożliwiających obcokrajowcom wjazd na terytorium Stanów Zjednoczonych.

 

"Czy chcemy polityków, którzy dostrzegają zagrożenie i skutecznie z nim walczą?"

 

Ponieważ podobna dyskusja od miesięcy toczy się również w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce, amerykańska dziennikarka postanowiła przypomnieć słowa szefowej polskiego rządu.

 

- Widzieliśmy ataki terrorystyczne w Barcelonie, Paryżu, Londynie, Manchesterze. Pamiętacie, co usłyszeliśmy od polskiej premier Beaty Szydło? - zapytała na wstępie Ingraham.

 

Następnie widzom programu "The Ingraham Angle" zaprezentowano cytat z sejmowego wystąpienia premier Szydło z 24 maja: "czy chcemy polityków, którzy mówią, że musimy przyzwyczaić się do ataków terrorystycznych? Czy chcemy polityków silnych, którzy dostrzegają zagrożenie i skutecznie z nim walczą" - pytała wówczas premier polskiego rządu.  

 

 

Słynąca z konserwatywnego światopoglądu dziennikarka Laura Ingraham występuje w telewizji Fox News oraz prowadzi popularną w całych Stanach Zjednoczonych audycję radiową "The Laura Ingraham Show".

 

Dziennikarka, która chętnie manifestuje swoją wiarę, dumnie eksponując za każdym razem krzyż, oprócz komentowania aktualnych wydarzeń politycznych skupia się również na problemach nielegalnej imigracji w Ameryce, ataków dżihadystów, bioetyce oraz walce z pornografią.

 

Wprost, Fox News

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie