Jaki o kandydaturze Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy: "czwarta kadencja" Gronkiewicz-Waltz

Polska
Jaki o kandydaturze Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy: "czwarta kadencja" Gronkiewicz-Waltz
PAP/Paweł Supernak

Warszawa przez duet Hanna Gronkiewicz-Waltz - Rafał Trzaskowski zaczęła się na świecie kojarzyć "jako zielona wyspa dla mafii i złodziei" - napisał na Twitterze wiceszef MS Patryk Jaki. Dodał, że kandydatura Trzaskowskiego na prezydenta stolicy, to walka o "czwartą kadencję" Gronkiewicz-Waltz.

"PO rozpoczęła walkę o czwartą kadencję HGW. Szef kampanii HGW - R. Trzaskowski milczał najdłużej na temat przekrętów reprywatyzacyjnych" - napisał na Twitterze Jaki, szef komisji weryfikacyjnej. "Warszawa przez duet HGW-Trzaskowski na świecie zaczęła się kojarzyć jako zielona wyspa dla mafii i złodziei. Trzeba to zmienić.#4kadencjaHGW" - dodał.

 

 

W kolejnym tweecie napisał: "PO mówi »w stolicy potrzebna jest zmiana«. PO nie chce już dłużej wiceszefa PO. Radykalna zmiana to - poseł PO. #4kadencjaHGW".

 

 

 

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w czwartek, że chciałbym, żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy.

 

Dodał, że chce, żeby opozycja wystawiała wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych, szczególnie w wyborach na prezydentów największych miast. "Ważne jest, żeby obronić nasze miasta, miasteczka, województwa przed PiS" - podkreślił.

 

"Opozycja próbuje przekonać, że osobno znaczy razem"

 

Swój komentarz na Twitterze na temat kandydatury Trzaskowskiego zamieściła też rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 

"W Warszawie opozycja PO i N próbuje przekonać, że osobno znaczy razem, dlatego wystawiają Trzaskowskiego i Rabieja#totalnalogika" - napisała Mazurek na Twitterze.

 

 

Rzeczniczka PiS napisała też: "Kandydat PO to nie jest »zmiana« w Warszawie. To »POdmiana«. Rafał Trzaskowski za Hannę Gronkiewicz-Waltz".

 

 

Na ogłoszenie kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta stolicy, PiS zareagowało też na oficjalnym profilu partii na Twitterze. "Szef kampanii Hanny Gronkiewicz-Waltz kandydatem PO w Warszawie. Pokażmy swój sprzeciw!" - czytamy.

 

Rządzące ugrupowanie zamieściło także grafikę ze wspólnym zdjęciem Trzaskowskiego i prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz z napisem: "Rafał Trzaskowski to czwarta kadencja Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie".

 

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie