Czy warunkiem wygranej z PiS w wyborach samorządowych jest zjednoczenie się opozycji? "Tak czy Nie", Polsat News godz. 20:00

Polska

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, ocenia szanse na powstania list opozycji do sejmików województw i wystawienia wspólnych kandydatów w miastach na 70 proc. Nad tym, czy warunkiem wygranej z PiS w wyborach samorządowych jest zjednoczenie się opozycji w programie "Tak czy Nie" zastanawiać się będą Włodzimierz Czarzasty (SLD) i Marcin Kierwiński (PO).

Choć optymistą w sprawie wspólnych list jest też szef PO Grzegorz Schetyna - obie partie od dłuższego czasu prowadzą rozmowy w tej sprawie - to Nowoczesna i PO wspólnego kandydata w Warszawie zapewne nie uzgodnią. Kandydatem Nowoczesnej na prezydenta stolicy ma być członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej, a Grzegorz Schetyna chce by o głosy wyborców w Warszawie zabiegał Rafał Trzaskowski.


W drugiej części programu publicysta Piotr Szumlewicz i zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" Bogumił Łoziński porozmawiają o sprawie pomnika Jana Pawła II we Francji, z którego tamtejsze władze chcą usunąć krzyż. Interweniować w sprawie pomnika chce polski rząd.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie