82-latek niemal wjechał w tłum przechodniów. Policjant zabrał mu kluczyki

Polska
82-latek niemal wjechał w tłum przechodniów. Policjant zabrał mu kluczyki
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

Kierowca daewoo wyjechał z parkingu obok cmentarza w Drelowie (woj. lubelskie) z impetem i niemal "na pełnych obrotach". W ten sposób wjechał na drogę w tłum idących nią pieszych. Ci, aby uniknąć potrącenia, musieli uciekać.

Wyczyny kierowcy daewoo zauważyli policjanci bialskiej drogówki, którzy kierowali ruchem w rejonie pobliskiego skrzyżowania. Jeden z nich podbiegł do auta, otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

 

Za kierownicą siedział 82-letni mieszkaniec gm. Drelów. Był trzeźwy. Ponieważ w rażący sposób naruszył przepisy podczas włączania się do ruchu oraz stworzył zagrożenie dla wielu pieszych policjanci zatrzymali mu fakultatywnie (zależne od oceny i decyzji policji) uprawnienia do kierowania. 

 

Pomylił pedał gazu z hamulcem

 

Dzień wcześniej, we wtorek, również w woj. lubelskim, 82-letni emeryt jadąc w centrum Jeziorzan najprawdopodobniej pomylił pedał gazu z hamulcem i uderzył w prawidłowo jadące BMW.

 

Następnie 82-latek stracił panowanie nad samochodem, który przyspieszył, obrócił się na ulicy l z impetem wjechał w dwie jadące rowerzystki. Po drodze uszkodził trzy inne zaparkowane auta i zniszczył znak drogowy.

 

Poszkodowane rowerzystki trafiły do szpitala. 

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie