Mężczyzna ranił nożem dwóch policjantów przed parlamentem w Tunisie

Świat
Mężczyzna ranił nożem dwóch policjantów przed parlamentem w Tunisie
Moumou82/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-2.0

Tunezyjska policja aresztowała mężczyznę, który zaatakował nożem dwóch funkcjonariuszy w Tunisie. Był on znany służbom bezpieczeństwa ze swych islamistycznych poglądów. Powiedział, że atak skierował przeciw "tyranom", za jakich uznaje policjantów. Jeden z nich trafił do szpitala po ugodzeniu w szyję, drugi jest lekko ranny - głosi oświadczenie MSW Tunezji.

Po ataku w okolice placu Bardo w stolicy kraju skierowano dodatkowe oddziały policji. Plac ten położony jest naprzeciwko budynku parlamentu i w pobliżu muzeum o tej samej nazwie, gdzie w marcu 2015 roku doszło do ataku na zagranicznych turystów; zginęło wtedy 21 osób.

 

Tego samego roku, pod koniec czerwca, 38 osób, w tym 30 Brytyjczyków, zostało zabitych strzałami z kałasznikowa na plaży przed hotelem Imperial Marhaba w Susie i w samym hotelu. Był to najpoważniejszy akt terroru w historii Tunezji. Po tym ataku w kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

 

Zamachy te przeprowadzili islamscy bojownicy szkoleni w Libii.

 

W listopadzie 2015 r. 12 osób zginęło w samobójczym zamachu w Tunisie na autobus przewożący członków ochrony prezydenta Tunezji. Wszystkie ofiary śmiertelne to agenci służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo głowy państwa.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie