"W Warszawie nie rządziły krasnoludki, tylko Gronkiewicz-Waltz". Temat reprywatyzacji w "Tak czy Nie"

Polska

Zdaniem Michała Szczerby (PO) to Mirosław Kochalski pełniący w 2006 roku funkcję prezydenta Warszawy "otworzył drzwi handlarzom i czyścicielom". - Hanna Gronkiewicz-Waltz uważała, że ten interes jest bardzo dobry. Za lichwiarzami i za czyścicielami był kapitał powiązany z obozem władzy - twierdzi z kolei Piotr Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej).

Szczerba podkreślił, że Kochalski w ciągu pół roku podpisał 212 decyzji zwrotowych. - Sam mówił na komisji weryfikacyjnej, że doby by nie starczyło, żeby je przeanalizować - dodał.

 

Poseł PO zwracał uwagę na to, że przed Hanną Gronkiewicz-Waltz byli także inni prezydenci Warszawy. - Grzechem pierworodnym jest brak ustawy reprywatyzacyjnej - dodał.

 

"Mordercy Brzeskiej wiedzieli, że macie policjantów i prokuratorów"

 

Zdaniem Ikonowicza "mordercy Jolanty Brzeskiej czuli się bezkarnie i bezpiecznie".  - Wiedzieli, że macie (Platforma Obywatelska - red.) policjantów i prokuratorów, którzy powiedzą "nie, nic się nie stało, to było samobójstwo" - mówił.

 

- Nie rządziły w Polsce krasnoludki, tylko określona partia, i w Warszawie też nie rządziły krasnoludki, tylko Hanna Gronkiewicz-Waltz - dodał Ikonowicz.

 

Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" można oglądać tutaj.

 

Polsat News

zdr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie