Ponuro, deszczowo i wietrznie. Prognoza pogody na Wszystkich Świętych

Polska
Ponuro, deszczowo i wietrznie. Prognoza pogody na Wszystkich Świętych
Wikipedia.org/Zygmunt Put
Cmentarz Rakowicki w Krakowie

To nie będzie słoneczny 1 listopada. Pogoda wciąż będzie kaprysić. Należy się spodziewać nie tylko dużego zachmurzenia i opadów deszczu, ale również porywistego wiatru.

Nad południową Europą panują słoneczne i suche wyże, z kolei nad północną częścią kontynentu wciąż zalegają mokre i wietrzne niże. Polska, niestety, znajdzie się po stronie tej mniej przyjemnej pogody. 1 listopada będzie nad Polską przechodzić front atmosferyczny, na szczęście ciepły, więc bardzo niskimi temperaturami nie trzeba się przejmować.

 

Na szybach samochodowych szron


Poranek dnia Wszystkich Świętych przyniesie rozpogodzenia i niewielkie przymrozki we wschodnich regionach kraju. Wyruszający na groby bliskich z samego rana, będą musieli usuwać z samochodowych szyb szron. Na pozostałym obszarze będzie sporo chmur i może padać, głównie bardzo słaby deszcz lub mżawka. Temperatura wyniesie od 4 do 6 stopni.


Do godzin południowych pogoda będzie się systematycznie pogarszać. Niemal w całej zachodniej połowie Polski będzie pochmurno i deszczowo. Najmocniej i najdłużej padać będzie na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. We wschodniej połowie Polski chmur będzie przybywać, ale opady będą jeszcze słabe. W całej Polsce spodziewane są silniejsze podmuchy zachodniego wiatru, chwilami w porywach do 50 km/h. Będzie więc wietrznie, ale nie na tyle, aby wicher powodował szkody.

 

Zachmurzy się i zacznie padać


W drugiej połowie dnia już niemal w całej Polsce zachmurzy się i zacznie padać. Te najbardziej obfite opady przeniosą się nad Warmię, Mazury, Ziemię Łódzką i Mazowsze. Od zachodu opady z biegiem godzin powinny systematycznie słabnąć. Utrzyma się porywisty wiatr, który osiągać może 50-60 km/h, a nad morzem do 60-70 km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 7 stopni na wschodzie do 11-12 stopni na południu i zachodzie.


Najbardziej ponuro, deszczowo i wietrznie dzień Wszystkich Świętych zapowiada się na północnym zachodzie, zaś dość słonecznie i bez opadów na południowym wschodzie. Silny wiatr będzie potęgować odczucie chłodu, jednak bardzo zimno nie powinno być, ponieważ termometry pokażą dość wysokie wartości, nawet kilkanaście stopni.

 

Prognoza pogodny, wtorek 31 października 

 

 

 

twojapogoda.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie