Polak sędzią piłkarskiego hitu Anglia - Niemcy na Wembley

Polska
Polak sędzią piłkarskiego hitu Anglia - Niemcy na Wembley
Roger Gor / Wikimedia Commons/ CC BY 3.0

Szymon Marciniak dostąpił zaszczytu sędziowania meczu dwóch piłkarskich potęg w dodatku na legendarnym stadionie. Polak poprowadzi towarzyskie starcie Anglików z Niemcami, które odbędzie się 10 listopada o godz. 20:00 na 90-tysięcznym Wembley. Będzie to pierwsze spotkanie Anglii, w którym użyty zostanie system wideo weryfikacji (VAR).

Za sędziowanie meczu Anglia - Niemcy w całości będą odpowiedzialni Polacy. Marciniakowi na liniach pomagać będą: Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Sędzią technicznym będzie Paweł Raczkowski, a za system VAR odpowiedzialni będą Paweł Gil i Marcin Borkowski.

Marciniak może podejść do tego meczu z dużą pewnością siebie, wszak w Lotto Ekstraklasie z VAR-em ma do czynienia na co dzień. W Anglii co prawda nie znalazł on jeszcze zastosowania, jednak spekuluje się, że to tylko kwestia czasu.

Starcie uczestników przyszłorocznego mundialu będzie dla Marciniaka trzecim wielkim meczem w tym sezonie. Wcześniej 36-latek prowadził dwa spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów: Feyenoord - Manchester City (0:4) oraz Real Madryt - Tottenham Hotspur (1:1).

 

Polsat Sport

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie