Woda w gminie Bałtów już zdatna do użytku

Polska
Woda w gminie Bałtów już zdatna do użytku
Pixabay/jarmoluk

Mieszkańcy wszystkich 16 sołectw w gminie Bałtów (Świętokrzyskie) mogą już korzystać z sieci wodociągowej - taką informację przekazał w poniedziałek wójt gminy Bałtów Andrzej Jabłoński.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim wydał w środę decyzję o zakazie picia wody z kranu na terenie gminy Bałtów (16 sołectw - 3,6 tys. mieszkańców). W sieci wodociągowej wykryto bakterie coli.

 

W piątek zakaz został cofnięty dla 13 sołectw korzystających z wodociągu z ujęcia wody w Wólce Bałtowskiej. Z wody do celów spożywczych nadal nie mogli korzystać mieszkańcy Bałtowa, Rudki Bałtowskiej i Maksymilianowa.

 

Kolejny przypadek skażenia w woj. świętokrzyskim

 

W poniedziałek, po przebadaniu próbek wody, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim cofnął zakaz dla pozostałych trzech sołectw. - Dostaliśmy informację, że z drugiego wodociągu mieszkańcy również mogą już używać wody - przekazał wójt gminy Bałtów Andrzej Jabłoński.

 

To kolejny w ciągu kilku ostatnich miesięcy przypadek skażenia wody w regionie świętokrzyskim. Wcześniej bakterie coli wykryto m.in. w gminach: Krasocin, Górno, Łoniów, Wodzisław, Piekoszów, Chęciny oraz w sieci wodociągowej szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie