Prokurator chce natychmiastowego osądzenia nieletnich sprawców napaści z Rimini

Świat
Prokurator chce natychmiastowego osądzenia nieletnich sprawców napaści z Rimini
Polsat News

Prokurator trybunału dla nieletnich w Bolonii Silvia Marzocchi powiedziała w poniedziałek, że będzie wnosić o natychmiastowe osądzenie trzech nastoletnich sprawców napaści na Polaków w Rimini. - Proces będzie toczyć się przy zamkniętych drzwiach - dodała.

Podczas gdy przed sądem w Rimini trwa proces domniemanego szefa gangu, 20-letniego Kongijczyka Guerlina Butungu, w trybunale ds. nieletnich w Bolonii prowadzone jest postępowanie dotyczące trzech pozostałych członków bandy. To synowie imigrantów z Nigerii i Maroka, mający od 15 do 17 lat.

 

W nocy z 25 na 26 sierpnia dokonali oni brutalnej napaści na dwoje polskich turystów na plaży w Rimini. Młodą kobietę zgwałcili, a jej partnera dotkliwie pobili i zranili. Następnie ten sam gang zaatakował transseksualną prostytutkę z Peru. Czwórka ta oskarżona jest też o napaść na inną parę turystów dwa tygodnie wcześniej.

 

Nie wiadomo kiedy rozpocznie się proces

 

Prokurator Marzocchi pytana o stan śledztwa w sprawie trzech nieletnich wyjaśniła, że prowadzi końcowe przesłuchania w trzech różnych zakładach karnych, w których są osadzeni. "Nie mogą przebywać razem" - podkreśliła. Młody Nigeryjczyk jest w Rzymie, a dwaj bracia Marokańczycy w więzieniach dla nieletnich w Bolonii i w Turynie.

 

- Gdy tylko zakończę przesłuchania w sprawie wszystkich faktów od razu wystąpię o ich natychmiastowe osądzenie - zapowiedziała szefowa prokuratury ds. nieletnich w Bolonii.

 

Jak poinformowała, proces przed trybunałem toczyć będzie się przy zamkniętych drzwiach. Zastrzegła zarazem, że nie wiadomo jeszcze, kiedy proces się rozpocznie, czy jeszcze w tym, czy w przyszłym roku.

 

Dodała też, że za wcześniej jest jeszcze, by mówić o karze, jaka grozi sprawcom brutalnej napaści.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie