Opiekowała się nieletnim uchodźcą. Kradła jego pieniądze i wydawała je na hazard

Świat
Opiekowała się nieletnim uchodźcą. Kradła jego pieniądze i wydawała je na hazard
Pixabay/fielperson

Szwedka została uznana winną kradzieży blisko 100 tys. koron (ok. 12 tys. dolarów) należących do nieletniego uchodźcy z Somalii, dla którego była prawnym opiekunem. Z pieniędzy kobieta finansowała swój hazardowy nałóg. Według dokumentów sądowych, 67-letnia Szwedka "straciła kontrolę nad swoim zachowaniem" i nie radziła sobie z uzależnieniem od gier hazardowych.

Do zdarzenia doszło w Nordmaling na północy Szwecji. Łącznie kobieta od czerwca 2014 roku do października 2015 roku zdefraudowała niemal 100 tys. koron (około 12 tys. dolarów) z konta nastolatka. Pieniądze pochodziły z letnich prac podejmowanych przez Somalijczyka, a także ze stypendiów i świadczeń socjalnych.

 

Dokonała 29 przelewów

 

Szwedka część pieniędzy przelewała bezpośrednio na swoje konto, a część na konto firmy obsługującej płatności dla internetowych serwisów z grami hazardowymi.

 

Kobieta sprawowała opiekę na somalijskim uchodźcą do sierpnia 2016 roku, do momentu przybycia do Szwecji dorosłych członków jego rodziny.

 

Przed sądem w miejscowości Umeå 67-latka przyznała się do dokonania 29 przelewów z konta chłopaka. Dodała jednak, że zwróciła podopiecznemu niemal połowę pieniędzy, które zdefraudowała.

 

Sąd nakazał jej, aby oddała chłopcu 45 tys. koron odszkodowania i zapłaciła koszty sądowe.

 

thelocal.se

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie