Bus zderzył się z samochodem osobowym. 32 osoby poszkodowane w wypadku koło Piotrkowa Tryb.

Polska

Do zderzenia busa z fiatem doblo doszło na drodze krajowej nr 91 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. W wypadku poszkodowane zostały w sumie 32 osoby, w większości nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. - Do szpitali m.in. w Piotrkowie Tryb. i Bełchatowie trafiło 16 pasażerów busa - powiedziała rzeczniczka prasowa piotrkowskiej policji.

- Do zderzenia pojazdów doszło przed godz. 10:00. Należący do lokalnego przewoźnika bus, w którym z Rozprzy w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego podróżowało w sumie 29 osób, w okolicach miejscowości Milejów zderzył się z fiatem doblo, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku wypadku 16 najbardziej poszkodowanych pasażerów z różnymi obrażeniami trafiło do szpitali m.in. w Piotrkowie Tryb. i Bełchatowie - powiedziała asp. Ilona Sidorko z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Poszkodowanych może być jednak więcej. Nie miejscu działa sztab kryzysowy powołany przez wójta gminy Rozprza, pracują policja i straż pożarna.

 

Asp. Sidorko dodała, że kierowca busa miał uprawienia do przewożenia takiej liczby osób. Zaznaczyła, że obaj kierujący byli trzeźwi.

 

 

Droga krajowa nr 91 w obu kierunkach jest zablokowana. Policja kieruje ruchem na objazdy drogami lokalnymi, przez miejscowości Janówka i Longinówka. Zdaniem asp. Sidorko, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 

 

PAP

 

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie