Katastrofa rosyjskiego śmigłowca u wybrzeża Norwegii. Znaleziono ciało ofiary

Świat
Katastrofa rosyjskiego śmigłowca u wybrzeża Norwegii. Znaleziono ciało ofiary
PAP/EPA/Jan-Morten Bjoernbakk

- Ciało mężczyzny zabitego w czwartkowej katastrofie rosyjskiego śmigłowca przy zachodnim wybrzeżu Szpicbergenu znaleziono na dnie morza w pobliżu miejsca wypadku - podał urząd gubernatora norweskiej prowincji Svalbard.

Śmigłowiec Mi-8 z ośmioma osobami - pięcioma członkami załogi i trzema pasażerami - runął do morza w trakcie lotu z opuszczonego osiedla górniczego Pyramiden do dawnego portu węglowego Barentsburg. Obie te miejscowości zawdzięczały swe powstanie wydobyciu węgla, prowadzonemu przez Związek Radziecki, a następnie do ostatnich lat przez Rosję na podstawie wykupionej w latach 30. ubiegłego stulecia koncesji. Barentsburg zamieszkuje obecnie ponad 400 Rosjan i Ukraińców.

 

- Zmarły został zlokalizowany przez zdalnie sterowany pojazd podwodny na dnie oceanu około 130 metrów od (wraku - red.) śmigłowca - głosi komunikat umieszczony na stronie internetowej urzędu gubernatora.

 

Jest to pierwsza odnaleziona ofiara wypadku. Pozostałych siedem lecących śmigłowcem osób ma status zaginionych i prawdopodobnie zmarłych.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie