14-letnia modelka zmarła dwa dni po pokazie w Szanghaju

Świat
14-letnia modelka zmarła dwa dni po pokazie w Szanghaju
VK.com/Vlada Dzyuba

Nastoletnia rosyjska modelka Włada Dziuba zasłabła podczas pokazu mody w Szanghaju. Dziewczyna zmarła dwa dni później w szpitalu. Jak podają media, 14-latka pracowała ponad siły, co negatywnie wpłynęło na stan jej zdrowia. Doniesieniom mediów zaprzecza dyrektor agencji.

Dziewczyna wyjechała do Chin w ramach trzymiesięcznego kontraktu. W dniu kiedy zasłabła miała brać udział w 13-godzinnym pokazie mody.

 

 

Jak donoszą media, tuż przed kolejnym wyjściem na wybieg dziewczyna straciła przytomność i zapadła w śpiączkę.

 

Modelka natychmiast trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono u niej zapalenie opon mózgowych oraz silne wyczerpanie organizmu. Mimo starań lekarzy nastoletnia modelka zmarła dwa dni później nie odzyskawszy świadomości.

 

 

RIP😔❤️ Vlada Dzyuba #modelrussia#Vlada Dzyuba#modeling#notnormal#russiangirl#fashion#vladadzyuba

Post udostępniony przez ⚜️Personnage Public⚜️ (@ludovic_victoire)

 

Po śmierci dziewczyny okazało się, że od kilku dni zmagała się z duża gorączką. Nie zgłaszała jednak swoich dolegliwości w obawie przed utratą kontraktu.

 

Miała narzekać na zmęczenie

 

Według doniesień mediów dziewczyna nie miała ubezpieczenia medycznego i pracowała po kilkanaście godzin dziennie.

 

Doniesieniom mediów zaprzecza dyrektor agencji, który twierdzi, ze modelka nie była przepracowana. Według niego dziewczyna pracowała nie dłużej niż osiem godzin dziennie, a zakres jej obowiązków był mniejszy w porównaniu z innymi modelkami.

 

Tłumaczeniom tym nie wierzy matka dziewczyny, która przyznała, że 14-latka dzwoniła do niej i narzekała na ogromne zmęczenie. Zwierzała się również, że bardzo potrzebuje snu.

 

Sprawą śmierci 14-latki zainteresowały się już rosyjskie władze, które zapowiedziały śledztwo w sprawie warunków w jakich pracowała dziewczyna.

 

Daily Mail, polsatnews.pl

dk/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie