Niemiecka autostrada prowadząca do Szczecina zamknięta. Zapadła się część trasy

Świat
Niemiecka autostrada w stronę Szczecina zamknięta
Galeria zdjęć (12)

Autostrada A20 na odcinku Bad Suelze-Tribsees została zamknięta dla ruchu drogowego w obu kierunkach – poinformowało ministerstwo infrastruktury w Schwerinie. Decyzja weszła w życie w piątek 27 października. Na początku miesiąca na długości około 100 m obsunął się odcinek tej autostrady w kierunku Lubeki. Wtedy od razu zamknięto tę część trasy.

Po załamaniu się nawierzchni dostępny był tylko jeden z czterech pasów - właśnie ten w kierunku Szczecina.

 

- Codzienne pomiary pokazały jednak, że także ten pas coraz bardziej się obsuwa, co stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu – powiedział Manfred Rather, szef krajowego urzędu budowy dróg i komunikacji drogowej Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

 

"Będziemy musieli cały ten odcinek zdjąć"

 

Autostrada A20 łącząca Lubekę i Szczecin ukończono w 2005 roku. Droga prowadzi m.in. przez torfowisko, które w trakcie budowy zostało zabezpieczone betonowymi elementami. Drogowcy będą teraz wyjaśniać, czy to właśnie te elementy nie były w stanie wytrzymać obciążenia.

 

– Będziemy musieli rzeczywiście cały ten odcinek zdjąć i zbudować zupełnie nowy, klasyczny most nad torfowiskiem, który opierać będzie się na twardym gruncie na głębokości 25 m, co uczyni tę autostradę sprawną przez następne dziesięciolecia – powiedział landowy minister komunikacji Christian Pegel w rozmowie z Deutschlandfunk.

 

Prace te mogą potrwać nawet kilka lat.

 

Deutsche Welle

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie