Macierewicz: naszym celem armia zdolna obronić się przed każdym wrogiem

Polska
Macierewicz: naszym celem armia zdolna obronić się przed każdym wrogiem
PAP/Bartłomiej Zborowski

- Naszym celem jest stworzenie takiej armii, która sama będzie zdolna obronić się przed każdym wrogiem - mówił w niedzielę szef MON Antoni Macierewicz podczas uroczystej przysięgi żołnierzy obrony terytorialnej w Zamościu.

Ponad 200 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" złożyło w Zamościu przysięgę wojskową.

 

- Dzisiaj wasz wysiłek, wasza determinacja, wasze poświęcenie sprawi, że Polska, Polacy będą mogli żyć bezpieczni - zwrócił się do żołnierzy ochotników Macierewicz. - Żołnierz jest przede wszystkim po to, żeby żył, walczył i zwyciężał. Bywa, że może zginąć, ale przede wszystkim ma odeprzeć wroga, ale przede wszystkim ma sprawić, żeby jego miasta, wsie i rodziny były bezpieczne. To jest wasze zadanie - mówił.

 

Szef MON podkreślił, że Wojska Obrony Terytorialnej są integralną częścią polskiej armii. Jak zaznaczył, to formacja szczególna, której dzisiaj przyglądają się wszyscy sojusznicy Polski.

 

"Nie rezygnujemy ze współdziałania i sojuszników"

 

Według Macierewicza celem jest stworzenie takiej armii, która sama będzie zdolna obronić się przed każdym wrogiem. - To nie znaczy, że rezygnujemy ze współdziałania, współpracy naszych sojuszników. Przeciwnie, chcemy także wspomóc naszych sojuszników, zarówno tych na wschodzie, na północy, jak i na południu - powiedział.

 

"Polska odbudowująca swoją armię, swoją gospodarkę, swoją siłę społeczną dzięki programom sprawiedliwości społecznej, który jest dzisiaj realizowany, ta Polska staje się kamieniem węgielnym Europy Środkowej, a wy macie zagwarantować jej bezpieczeństwo" - dodał.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie