Akcja #StałemPodBlokiem. Jaki: inicjatywa jest oddolna, ale ma moje poparcie

Polska
Akcja #StałemPodBlokiem. Jaki: inicjatywa jest oddolna, ale ma moje poparcie
Facebook.com/Patryk Jaki

- Akcja #StałemPodBlokiem wyśmiewa elity, które uważają, że tylko mieszkający w willach mają prawa obywatelskie - podkreślił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Ludzie co chwila wklejają zdjęcia z czasów młodości, kiedy mieszkali w blokowisku. To naprawdę bardzo fajne - dodał.

- "Gazeta Wyborcza" wraz ze wspierającymi ją PO, Nowoczesną po raz kolejny chciała, w imieniu salonu III RP, upokorzyć Polaków. Tym razem za to, że wychowywali się na blokowiskach, a nie w willach. Uznali, że ludzie, którzy mieszkają w blokowiskach to motłoch. Stąd wzięła się akcja wyśmiewająca elity, które uważają, że tylko mieszkający w willach mają prawa obywatelskie - powiedział w niedzielę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

 

Gazeta.pl zamieściła w sobotę materiał, w którym o Patryku Jakim napisała: "Dziś wiceminister i wróg Gronkiewicz-Waltz. A w młodości stał pod blokiem". W artykule znalazło się zdjęcie wiceministra w dresie.

 

 

W odpowiedzi Jaki na Twitterze napisał: "Tak, stałem pod blokiem, nawet w nim mieszkałem - tak jak miliony Polaków. Nie każdy miał wille w PL lub Szwecji i z górki jak resortowe dzieci".

 

 

 

"Boli? Ma boleć"

 

Wiceminister powiedział, że inicjatywa #stałemPodBlokiem jest oddolna.

 

- W akcji wzięło udział także wielu polityków, posłów, dziennikarzy, aktorów. Janusz Rewiński napisał: "Hm.. czyli dresiarz czy też inny blokers przywrócił prawo w Polsce. Boli? Ma boleć". Tysiące Polaków wkleja swoje zdjęcia z młodości w mediach społecznościowych - zaznaczył polityk.

 

Dodał, że akcja ma jego poparcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hashtagu #StałemPodBlokiem użyła także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

 

PAP, polsatnews.pl

 

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze