Morawiecki chce rozmawiać z rządem o zmianach w programie "Rodzina 500 plus"

Polska
Morawiecki chce rozmawiać z rządem o zmianach w programie "Rodzina 500 plus"
PAP/Marcin Obara

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki przyznał, że będzie rozmawiał z członkami rządu i przedstawicielami PiS na temat możliwych zmian w programie "Rodzina 500 plus". Ta kwestia została poruszona podczas Debaty Wicepremierów 2017 w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, w której uczestniczył Morawiecki oraz wicepremierzy rządów po 1989 roku.

Zdaniem uczestnika debaty Henryka Goryszewskiego, wicepremiera w rządzie Hanny Suchockiej, program "Rodzina 500 plus" powinien zostać przekształcony.

 

- W taki sposób, żeby mocniej akcentował wsparcie dla rodzin rzeczywiście wielodzietnych - powiedział Henryk Goryszewski. Jego zdaniem, warto zastanowić się nad możliwością zwiększenia kwoty dodatku na trzecie i kolejne dziecko, a obniżeniem wysokości wypłaty na drugie dziecko.

 

Mniej na drugie, więcej na trzecie

 

- Zamiast 500 złotych miesięcznie na drugie dziecko przysługiwałoby 300 złotych, ale na trzecie już 700, a na czwarte nawet 1000 zł lub więcej - zaproponował Goryszewski.

 

- Pewnie tak by się dało - odpowiedział na to Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też poruszenie tej sprawy w rozmowie z resztą rządu oraz przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości.

 

W spotkaniu, które prowadził Grzegorz W. Kołodko, wzięli udział jeszcze Marek Belka, Marek Borowski, Waldemar Pawlak, Janusz Piechociński i Janusz Steinhoff.

 

RMF, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie